آنچه باید در مورد داروهای هومیوپاتی بدانید (قسمت سوم)

نویسنده : دکتر غلامرضا عسگری تاریخ انتشار : مرداد ۲, ۱۳۹۸


در مقایسه هومیوپاتی با پزشکی رایج این تفاوت آشکار است که در هومیوپاتی شرح و حال دقیق‌تری از بیمار گرفته می‌شود و براساس مجموعه علائم اشاره شده، فقط یک دارو برای بیمار تجویز خواهد شد.

داروهاى هومیوپاتى برای همه – حتی براى نوزادان و خانم هاى باردار

بله! داروهای هومیوپاتی را برای همه می‌توان استفاده کرد؛ حتی برای نوزادان و خانم‌های باردار. چون همان‌گونه که در سایر مقالات نیز ذکر شد، برخلاف داروهاى شیمیایى، داروهاى هومیوپاتى حتى اگر هم نابجا و از روى تشخیص ناصحیح و یا بطوراتفاقى ولى با مقدار کم و غیرمکرر استفاده شده باشند، هیچ گونه عوارضى را براى بیمار در بر نخواهند داشت و شما مى‌توانید با خیال راحت این داروها را براى نوزادان حتى یک روزه نیز استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر خواندن این مقاله پیشنهاد می‌شود.

داروهای هومیوپاتی برای حاملگی

زیاده روی در مصرف داروی هومیوپاتى ممنوع!

بسیارى از بیماران بعد از این که اثر درمانى از داروهاى هومیوپاتى مى‏‌بینند، به اصرار مى‏‌خواهند که مقدار بیشترى از آن دارو برایشان تجویز گردد که این کار صد در صد اشتباه است و این پزشک هومیوپات است که باید تصمیم بگیرد که هر بیمار در هر مقطع زمانى چه مقدار از دارو را احتیاج دارد. چرا که در هومیوپاتى افزایش مقدار دارو به معناى افزایش بهبودى نیست و مى‏‌تواند عوارضى را هم به دنبال داشته باشد.

داروهای هومیوپاتیچاق و لاغر برای هومیوپاتی فرقی نمی کند!

می خواهیم ببینیم که ارتباطى بین مقدار مصرف داروهاى هومیوپاتى با وزن بیمار همانند آنچه که در پزشکى رایج وجود دارد در هومیوپاتى نیز وجود دارد یا خیر. در اینجا می‌توانید تفاوت بین پزشکی رایج و هومیوپاتی را مطالعه کنید.

باید خیلی راحت بگوییم که خیر ارتباط مستقیمى بین وزن بیمار و مقدار مصرف داروى هومیوپاتى وجود ندارد و لذا ممکن است که مقدار داروى تجویز شده برای یک فرد ۱۰۰ کیلوگرمى با یک فرد ۴۵ کیلوگرمى یکسان باشد. تنها مساله ای که در اینجا مطرح می شود میزان حساسیت فرد به داروهاى هومیوپاتى مى ‏باشد و در نتیجه مقدار مصرف دارو چه از لحاظ کمى و چه کیفى (قدرت دارو) براساس همان حساسیت فرد به دارو تعیین مى‏ گردد.

انواع داروهاى هومیوپاتى با قدرت‏هاى مختلف

بله، هر داروى هومیوپاتى مى‏تواند چندین درجه قدرت داشته باشد که نشان‏دهنده آن است که این دارو چند بار رقیق شده و یا چقدر توان‏دار گردیده است. قدرت‏ هاى دارویى‏ که معمولاً استفاده مى‏شوند ۶، ۳۰، ۲۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ مى‏ باشند. عدد ۶ نشان‏دهنده آن است که این دارو ۶ مرتبه رقیق شده است و در ۶ نوبت توان‏دار (پروسه ضربه زدن و رقیق کردن دارو) گردیده است. از اینجا می‌توانید اطلاعاتی در مورد ابتدایی‌ترنی داروهای هومیوپاتی کسب کنید.

داروهای هومیوپاتی

داروهاى هومیوپاتى را از کجا تهیه کنیم؟

در کشورهایى که هومیوپاتى کاملاً در سیستم درمانى آنها جا افتاده است داروها به دو شکل عرضه مى‏شوند: یک سرى داروهاى حاد که نیاز به نسخه ‏نویسى ندارند مانند داروهایى که براى ضربات و آسیب‏ هاى فیزیکى، سرماخوردگی ‏ها و اسهال و استفراغ ‏ها به کار مى‏ روند و دسته دوم داروهایى که نیاز به نسخه دارند.

داروهاى گروه اول را هر فردى مى‏تواند از داروخانه ‏هاى معمولى و یا تخصصى هومیوپاتى تهیه نماید، چرا که قدرت‏هاى دارویى عرضه شده در این گروه کم‏اثر و خفیف‏ مى‏باشند و حتى استفاده نابجا از آنها مشکلى را پیش نمى ‏آورد ولى داروهاى دسته دوم چون داراى اثرات قوى‏ ترى هستند و استفاده نابجا از آن ها ممکن است مشکلاتى را پیش بیاورد که حتماً نیاز به مراجعه به پزشک هومیوپات و نسخه‏‌نویسى دارند.

متاسفانه هنوز در ایران هنوز داروخانه‏ هاى خاص هومیوپاتى وجود ندارند و پزشکان هومیوپات مجبور هستند داروهای خود را در مطب به بیمار تحویل دهند، هرچند که ما امکان ارسال دارو را با پیک در تهران و همچنین تحویل با پست در شهرستان ها را در سایت تلومدیک در نظر گرفته ایم.

نگهداری از داروهای هومیوپاتی

داروهاى هومیوپاتى باید در شرایط خاصی نگه داشته شوند. توجه داشته باشید که داروهای هومیوپاتی چه به شکل خشک باشند و چه به شکل محلول باید موارد زیر را در مورد آنها رعایت کنید:

۱ – داروهای هومیوپاتی را دور از نور مستقیم خورشید نگهدارى نمایید ولى نور چراغ اشکالى ندارد.

۲ – از قرار دادن داروهای هومیوپاتی در نزدیکی موادى که بوى قوى دارند خودداری کنید.

۳ –از نگهداری داروهای هومیوپاتی در نزدیکی وسایل برقى داراى میدان الکترومغناطیسى مانند: موبایل، رادیو، تلویزیون و… خودداری کنید.

داروهای هومیوپاتی

کلام آخر

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله بیان شد می‌دانیم که داروی هومیوپاتی باید تحت نظر پزشک هومیوپات برای بیمار تجویز شود. همچنین هرچند داروهای هومیوپاتی اثرات بدی ندارند اما باید در میزان مصرف آنها نیز طبق نظر پزشک عمل کرد. اگر سوالی در مورد هومیوپاتی دارید پیشنهاد می‌کنیم مطلب پاسخ به سوالات متداول هومیوپاتی را مطالعه کنید. اگر هم جزو افرادی هستید که تجربه استفاده از روش درمانی هومیوپاتی و داروهای هومیوپاتی را داشته‌اید، می‌توانید نظرات خود را در پایین همین پست با ما در میان بگذارید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نظرات و سوالتان را با ما به اشتراک بگذارید ! ارسال دیدگاه

درباره نویسنده :

دکتر غلامرضا عسگری - بیش از 20 سال است که به عنوان پزشک، هومیوپات و مشاور فعالیت می کنم. هم اکنون به عنوان پزشک هومیوپات، Weight Coaching و محقق آب های طبی در کانادا، با کمک Telemedicine به عنوان پزشک مشاور و مدرس هومیوپاتی مشغول فعالیت هستم.

خواندن این مقالات را هم به شما پیشنهاد می کنیم