فراگیری هومیوپاتی

نویسنده : دکتر غلامرضا عسگری تاریخ انتشار : مرداد ۲, ۱۳۹۸


در مقایسه هومیوپاتی با پزشکی رایج این تفاوت آشکار است که در هومیوپاتی شرح و حال دقیق‌تری از بیمار گرفته می‌شود و براساس مجموعه علائم اشاره شده، فقط یک دارو برای بیمار تجویز خواهد شد.

فراگیری هومیوپاتی برای همه

فراگیری هومیوپاتى براى همه مجاز است؛ چراکه هومیوپاتى از سه قسمت: فلسفه، بیمارى‌هاى حاد و بیماری‌هاى مزمن تشکیل شده است. ما یادگیرى فلسفه هومیوپاتى که در واقع نگرشى خاص بر انسان و دنیا خواهد بود را به همه توصیه مى‌کنیم. درخصوص بیمارى‌هاى حاد و استفاده از کیف کمک ‌هاى اولیه هومیوپاتى، شخصاً یادگیرى هومیوپاتی را نیز توصیه مى کنم.

homeopathy / فراگیری هومیوپاتی

فراگیری هومیوپاتی در ایران و در سایر کشورها

اما کار فعال هومیوپاتى در ارتباط با بیمارى‌هاى مزمن، می‌طلبد که فرد آشنایى کافى با علوم پزشکى داشته باشد. در ایران شما مى‌توانید فلسفه هومیوپاتى و همین طور یادگیرى کمک هاى اولیه هومیوپاتى را در هر مقطع تحصیلى که باشید به شکل خصوصى یاد بگیرید و در مواردى مانند سرماخوردگى، اسهال و استفراغ و حوادث فیزیکى براى خود و اطرافیان خود دارو تجویز کند.

اما در سوی دیگر براى درمان بیماری‌هاى مزمن شما بایستى پزشک، دندانپزشک و یا ماما باشید. از دیدگاه قانونى در ایران فقط کسانى مى‌توانند براى دیگران دارو تجویز کنند که اجازه طبابت رسمى در ایران داشته باشند (سه گروه ذکر شده).

اما در بعضى از کشورهای دنیا قوانین مانند مواردى است که در بالا در مورد کشور خودمان ذکر کردیم و در بعضى از کشورها مانند انگلیس و کانادا شما مى توانید با مدرک دیپلم، دوره چهارساله فراگیری هومیوپاتى را طى کرده و وارد نظام هومیوپاتى شوید و زیر نظر یک پزشک مبادرت به انجام درمان هومیوپاتی نمایید. لازم به ذکر است که در این کشورها طول این مدت آموزشى براى گروه پزشکى حدود دو سال خواهد بود.

homeopathy / فراگیری هومیوپاتی

معرفی منابع برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فراگیری هومیوپاتی

شما مى ‏توانید با جستجوى کلمه (Homoeopathy) به تمام سایت‏ هاى موجود در هومیوپاتى دسترسى پیدا کنید و جالب است بدانید که تعداد این سایت‏‌ها بسیار زیاد است که مشتمل بر آموزشگاه‏‌ها و دانشکده ‌هاى هومیوپاتى، بیمارستان ‌ها، درمانگاه‌‏ها و مطب‏‌هاى هومیوپاتى، انتشارات (کتاب‏‌ها و مجلات) هومیوپاتى، کارخانه‌هاى داروسازى و داروخانه‌‏هاى هومیوپاتى و محققانى که در این ارتباط فعالیت مى‏ کنند مى ‌‎شود.

همچنین سایت رسمى انجمن هومیوپاتى ایران نیز شامل اطلاعات خوبی در زمینه یادگیری هومیوپاتی است. علاوه بر این در سایت تلومدیک هم می‎توانید اطلاعات خوبی درباره هومیوپاتی به دست آوردید. از اینجا هم می‌توانید به سایت انجمن هومیوپاتی بریتانیا دسترسی داشته باشید.

نظر شما در مورد فراگیری هومیوپاتی در ایران چیست؟ به نظر شما یادگیری هومیوپاتی در ایران می‌تواند به افزایش سلامت عمومی مردم کمک کند؟

نظرات و سوالتان را با ما به اشتراک بگذارید ! ارسال دیدگاه

درباره نویسنده :

دکتر غلامرضا عسگری - بیش از 20 سال است که به عنوان پزشک، هومیوپات و مشاور فعالیت می کنم. هم اکنون به عنوان پزشک هومیوپات، Weight Coaching و محقق آب های طبی در کانادا، با کمک Telemedicine به عنوان پزشک مشاور و مدرس هومیوپاتی مشغول فعالیت هستم.

خواندن این مقالات را هم به شما پیشنهاد می کنیم