هومیوپاتى و مسائل مالى

نویسنده : دکتر غلامرضا عسگری تاریخ انتشار : مرداد ۲, ۱۳۹۸


در مقایسه هومیوپاتی با پزشکی رایج این تفاوت آشکار است که در هومیوپاتی شرح و حال دقیق‌تری از بیمار گرفته می‌شود و براساس مجموعه علائم اشاره شده، فقط یک دارو برای بیمار تجویز خواهد شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 حق ویزیت یک پزشک هومیوپات

 
 
 
 
 
 
 
 
 

به‌طورکلى در تمام دنیا ویزیت پزشکان هومیوپات شاید مقداری بالاتر از ویزیت پزشکان عادی به نظر برسد که علت این امر وقت بیشترى است که پزشک هومیوپات مجبور است براى بیمار خود صرف کند و خیلى از موارد پیش مى‏‌آید که جدا از شرح حال گیری، پزشک هومیوپات مجبور است پرونده بیمار خود را بررسى بیشترى کند و چندین بار پیگیری و مشاوره در بین دو ویزیت با بیمار خود داشته باشد.

خدمات درمان به روش هومیوپاتی در ایران و خارج از ایران به شرح زیر می باشد:

نوبتداخل ایرانخارج از ایران
ویزیت اول۹۰ هزار تومان۶۰ دلار
ویزیت دوم و ویزیت های بعدی۷۵ هزار تومان۵۰ دلار

دلایلی در مورد مقرون‌به‌صرفه بودن درمان به روش هومیوپاتی

طب هومیوپاتی و درمان با روش هومیوپاتی را به دلایل زیر بطور قطع می توان سالم و به صرفه دانست:

۱ – در طب هومیوپاتى از تست‏ هاى پاراکلینیکى مانند آزمایش‏ ها و عکس ‏ها تا حدالمکان پرهیز می گردد و این در حالى است که در پزشکى رایج عمدتاً تشخیص‏ ها براساس این موارد مى‏ باشند.

به عبارت دیگر می توان گفت در پزشکى رایج عکس‏ ها و آزمایش ‏ها درمان مى‏ شوند ولى در هومیوپاتى بیمار! حتماً با این جمله زیاد مواجه شده‏اید که «آزمایش‏ها و عکس‏ هاى شما سالمند و چیزی در آنها مشاهده نمی شود و شما بیمارى‏ ندارید.» در حالى که بیمار از دردها و مشکلات خاصى رنج مى‏برد! ولى در طب هومیوپاتى اساس درمان همین احساسات و رنج‏ ها مى ‏باشند و معمولاً بعد از درمان هومیوپاتى مى‏بینیم که مشکلاتى که فرد در آزمایش‏ هاى پاراکلینیکى خود دارد نیز همگى نرمال شده و درمان می شوند.

۲ – هزینه داروهاى هومیوپاتى به هیچ وجه قابل مقایسه با هزینه داروهاى پزشکى رایج نمى‏ باشد و بسیار بسیار ارزان‏تر از آن است. لازم به ذکر است که در ایران فعلاً از آنجایى که داروخانه هومیوپاتى موجود نمى ‏باشد، هزینه‏ هاى دارویى در هزینه ویزیت معمولاً لحاظ می شود.

هومیوپاتی در ایران

۳ – ازآنجایى‌که در هومیوپاتى مى‏توان با دارو، بسیارى از مشکلاتى را که در پزشکى رایج برایشان عمل جراحى در نظر گرفته شده است حل و فصل کرد، لذا هزینه‏هاى جراحى بیمار عملاً صفر می شود. به عنوان مثال فیبروم‏ هاى رحمى‏ را که در پزشکى رایج حتماً باید جراحى کرد، در حالی که مى‏توان آن را با داروهاى هومیوپاتى درمان نمود.

از دیگر مشکلات و بیماری هایی که با هومیوپاتی نیاز به جراحی را برای درمان آنها رفع می کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: کیست‏ هاى پستان، کیست‏ هاى تخمدان، آپاندیسیت، سنگ‏ هاى کلیه، زگیل ‏ها، زخم ‏هاى معده، بواسیرها، شقاق‏ ها، پولیپ ‏ها، مشکلات تیروئید، آبسه ‏ها و… .

۴ – از آنجایى که در پزشکى رایج براى بسیارى از دردها و ناراحتى‏ها درمان قطع ی‏اى وجود ندارد و تنها به کنترل آن بیمارى اکتفا مى‌‏شود، در درازمدت هزینه‏ هاى درمانى بیشتر از هزینه‏ هاى پزشکى هومیوپاتى خواهند بود مثال‏ هاى این مورد عبارتند از: بیماری فشارخون، اگزما، آلرژی ها و… .

۵ – بعد از مصرف داروهاى هومیوپاتى معمولاً مقاومت بدن نسبت به بیمارى‏هاى مختلف حاد یا مزمن بالاتر مى‏‌رود به طورى که این جمله را بسیارى از بیماران عنوان مى‏‌کنند که من از موقعى که درمان هومیوپاتى را شروع کرده‌‏ام به ندرت سرما خورده‌‏ام و لذا به این طریق نیز هزینه‌‏هاى درمانى بیمار کمتر می‌شوند.

۶ – در پزشکى رایج شما براى درمان هر جزئی از بیمارى خود، که از دید هومیوپاتى در واقع همه آنها یک بیمارى هستند، باید به یک متخصص مراجعه کنید یعنى مثلاً باید اگزماى خود را پیش متخصص پوست، آسم را پیش متخصص ریه و معده درد خود را پیش متخصص گوارش و اضطرابتان را پیش یک روان‏پزشک ببرید و احتمالاً این جمله را هم از پزشکان متخصص زیاد شنیده‌‏اید که: «فقط مشکللات خود را که مربوط به تخصص من است عنوان نمایید، بیمارى‏‌هاى دیگر شما اصلاً به من مربوط نیست!!»

در سوی دیگر، یک پزشک هومیوپات از تمام بیمارى‏ هاى شما و جزئیات آنها پرس و جو مى‏‌کند و براى تمام آنها تنها و تنها یک دارو تجویز مى‏‌کند.

 

تجویز داروهای هومیوپاتی برای کودکان
 
 
 
 
 
 
 
 
 

درآمد یک پزشک هومیوپات!

از میان گروه پزشکى شاید بتوان گفت که پزشکان هومیوپات جزء کم درآمدترین آن‌ها هستند چراکه اولاً تعداد بیمارانى که آنها مى‏‌توانند در روز ویزیت کند، بسیار محدود است چراکه باید وقت زیادى را براى هر بیمار صرف کنند و در ثانى از دریافت حق ‏العمل براى جراحی هاى کوچک و سرپایى نیز محرومند، چراکه سعى می ‌کنند این موارد را با دارو و نه چاقو برطرف کند!

نظر شما درمورد درمان و هزینه ویزیت پزشکان هومیوپات چیست؟ آیا تاکنون تجربه مراجعته به یک پزشک هومیوپات را داشته‌اید؟

نظرات و سوالتان را با ما به اشتراک بگذارید ! ارسال دیدگاه

درباره نویسنده :

دکتر غلامرضا عسگری - بیش از 20 سال است که به عنوان پزشک، هومیوپات و مشاور فعالیت می کنم. هم اکنون به عنوان پزشک هومیوپات، Weight Coaching و محقق آب های طبی در کانادا، با کمک Telemedicine به عنوان پزشک مشاور و مدرس هومیوپاتی مشغول فعالیت هستم.

خواندن این مقالات را هم به شما پیشنهاد می کنیم