فرآیند درمان به روش هومیوپاتی

نویسنده : دکتر غلامرضا عسگری تاریخ انتشار : مرداد ۲, ۱۳۹۸


در مقایسه هومیوپاتی با پزشکی رایج این تفاوت آشکار است که در هومیوپاتی شرح و حال دقیق‌تری از بیمار گرفته می‌شود و براساس مجموعه علائم اشاره شده، فقط یک دارو برای بیمار تجویز خواهد شد.

homeopath online / پزشک هومیوپات آنلاین / روش هومیوپاتی

حال شما بعد از مصرف داروهاى هومیوپاتى

بعد از انتخاب روش هومیوپاتی و تجویز دارو توسط هومیوپات و مصرف داروهای هومیوپاتی به‌طورکلى سه حالت کلی ممکن است برای شما پیش آید:

۱ – احساس بهبودى

درواقع احساس بهبودى مى‌‏تواند، شامل چندین حالت مختلف که در ادامه می‌آید، باشد:

الف) احساس بهبودى در تمام علایم براى یک یا چندین ماه بدون بازگشت علایم.

ب) احساس بهبودى در تمام علایم براى چند روز یا چند هفته و بازگشت مجدد علایم، که در ادامه مى‌‏تواند با بازگشت مجدد بهبودى ادامه یابد.

پ) احساس بهبودى در بعضى علایم و عدم تغییر یا تشدید در بعضى علایم دیگر، که این مقدار بهبودى براى آن علامت خاص مى ‏تواند از ۱۰% تا ۱۰۰% متغیر باشد.

ت) احساس بهبودى در تمام و یا بعضى از علایم به دنبال یک تشدید در همان علایم.

۲ – عدم تغییر در علایم جسمى و یا روحى

این حالت به دلایل مختلفی می تواند پیش بیاید که باید در فرم بهبود با روش هومیوپاتی به دکتر هومیوپات اطلاع رسانی شود.

۳ – پیدا شدن علایمى جدید در روش هومیوپاتی

فرد ممکن است سابقه بیماری و نشانه‌های آن را در سال‏‌هاى قبل داشته و یا نداشته باشد، ممکن است با مصرف داروی هومیوپاتی، علائم بیماری‌ها و مشکلات شما که در قدیم وجود داشته‌اند و یا حتی تا به حال وجود نداشته‌اند بروز کند.

شکل‏‌هاى مختلف بیرون‌‏ریزى بیمارى در فرد را نیز مى‏‌توان جزء این حالت از روش هومیوپاتی محسوب کرد. مانند پیدا شدن ترشحات خلطى یا چرکى یا به وجود آمدن اسهال و استفراغ و یا افزایش ترشحات واژینال و یا حتى افزایش خونریزى زمان پریود و یا پیدا شدن جوش یا خارش در سطح پوست و …

نکته مهم این است که در فاصله تجویز دو دارو، شما نباید بدون اطلاع پزشک خود دارویى شیمیایى را مصرف کنید، چراکه به عنوان مثال آن چیزى را که شما به عنوان سرماخوردگى و یا اسهال و استفراغ تلقى مى‌‏کنید، مى‌تواند در واقع نوعى بیرون‏‌ریزى و واکنش بدن شما نسبت به داروهاى هومیوپاتى باشد. بنابراین بیمار باید حتماً قبل از مراجعه به هر پزشکى و یا مصرف هرگونه داروى شیمیایى با پزشک هومیوپات خود تماس بگیرد.

بنابراین تأکید مى ‏کنیم که در هر موقعیتى حتى حالت دوم (عدم تغییر در علایم جسمى و یا روحى)، حتماً روند درمان خود را ادامه داده و به پزشک هومیوپات خود اجازه ارزیابى مجدد و تجویز مجدد داروی هومیوپاتی را بدهید. در اینجا می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد داروهای هومیوپاتی بدست آورید.

پزشک هومیوپات آنلاین / روش هومیوپاتی

روند درمان شما – حالت نوبت شماست!

بعد از استفاده از داروی هومیوپاتی، براى ارزیابى داروى تجویز شده و وضعیت، نیاز است که شما با دادن اطلاعات درست به پزشک هومیوپات در روش هومیوپاتی ، ۸ روز بعد از استفاده از داروی تجویز شده، برای ادامه روند درمان خود کمک کنید، در واقع شما بعد از ورود به پنل کاربری خود می توانید در قسمت ارتباط با پزشک یا ارسال پیام، پزشک هومیوپات خود را از طریق تکمیل فرم بهبودی از وضعیت درمان خود مطلع کنید.

لازم به ذکر است که زمان تکمیل فرم بهبودی از طریق پیامک و ایمیل اطلاع‌رسانی می‌شود.

پزشک هومیوپات فرم‌های بهبود ماهیانه وضعیت شما در سایت تلومدیک را بررسی و متناسب با مسائل و مشکلات شما، در ویزیت بعدی دارویی متناسب با حال خود دریافت خواهید کرد. برای آشنایی با پروسه درمان می توانید ویدئوی راهنمای استفاده از وب سایت تلومدیک را مشاهده کنید.

شما باید بعد از حدود یک هفته تا ده روز پس از مصرف داروی هومیوپاتی، یک ارزیابى از وضعیت جسمى و روحى از خود داشته باشید که آیا در هفته ‏اى که گذشته است در وضعیت جسمى و روحی خود بهبودى داشته‌اید یا خیر و بتوانید هر هفته را با هفته ‏هاى قبل مقایسه کرده و وضعیت خود را به‌طور دقیق به پزشک هومیوپات اطلاع دهید.

از طرف دیگر شما در روش هومیوپاتی باید هر دارویى را که در هر نوبت (معمولاً در هر ماه) مصرف مى‌‏کنید با داروهاى قبلى مقایسه کرده و به پزشک هومیوپات خود اطلاع دهید که کدامیک از آنها بهترین نتیجه را براى شما در برداشته است و همچنین بایستى ظهور علایم جدیدى، که سابقه آن‌ها را در سالیان قبل داشته و یا نداشته‌اید را به پزشک هومیوپات اطلاع دهید.

homeopathy / روش هومیوپاتی

روش هومیوپاتی ؛ درمان سریع یا کند!؟ مساله این است!

درمان با روش هومیوپاتى یک روش درمانى سریع است یا کند!؟ در بیمارى‌هاى حاد چنانچه بیمار اطلاعات دقیقى را از وضعیت خود بدهد و پزشک بتواند این اطلاعات را به‌طور صحیحى ارزیابى کند، درمان فوق‌‏العاده سریع خواهد بود، طوری‌که تنها مى‌‏توان آن را شبیه معجزه در نظر گرفت!

اما در بیمارى‏‌هاى مزمن ازآنجایى‌که معمولاً مشکلات فرد بسیار عمیق و گسترده است و در بسیارى از موارد ریشه در ژنتیک فرد دارند، در روش هومیوپاتی پزشک هومیوپات نیاز به ماه‌ها و یا حتى سال‏‌ها زمان براى طی کردن پروسه کامل بهبودى بیمار دارد.

هرچند که اگر شما بیمارى را، مانند درختى در نظر بگیرید، در چند ماه اول مى‌‏توان سریعاً شاخ و برگ این درخت را قطع کرد اما ریشه‏‌کن کردن این درخت نیاز به سال‏‌ها مداومت در درمان فرد دارد. اما این سال‌ها وقت به معناى ملاقات کردن بیمار در هر ماه نیست چرا که پس از مدتى که روند بهبودى مشاهده گردید مى ‏توان فاصله ویزیت‏‌ها را به دو ماه یکبار و یا حتى در مواردی به شش ماه یکبار رساند.

کلام آخر

در واقع درمان با روش هومیوپاتی چه در بیمارى‏‌هاى حاد و چه در بیمارى‌هاى مزمن، بسیار سریع‌تر از روش پزشکى معمول عمل مى‏‌کند و به‌طورکلى در روش هومیوپاتى براى بسیارى از بیمارى ‌ها نظیر ناراحتى‏‌هاى اعصاب که در پزشکى رایج تنها به کنترل کردن آنها و نه درمان آنها اکتفا مى‏ گردد، درمان ریشه‏‌اى وجود دارد.

آیا شما تاکنون تجربه استفاده از روش هومیوپاتی را داشته‌ای و نتیجه لازم را از درمان با این روش گرفته‌اید؟ اگر بله مدت درمان چقدر طول کشیده است؟ برای بیان تجربه‌های خود می‌توانید در پایین همین پست نظرات خود را درج کنید.

 

نظرات و سوالتان را با ما به اشتراک بگذارید ! ارسال دیدگاه

درباره نویسنده :

دکتر غلامرضا عسگری - بیش از 20 سال است که به عنوان پزشک، هومیوپات و مشاور فعالیت می کنم. هم اکنون به عنوان پزشک هومیوپات، Weight Coaching و محقق آب های طبی در کانادا، با کمک Telemedicine به عنوان پزشک مشاور و مدرس هومیوپاتی مشغول فعالیت هستم.

خواندن این مقالات را هم به شما پیشنهاد می کنیم